15 POMYSŁÓW NA ZABAWĘ NA ŚNIEGU

W końcu zima na dobre się rozgościła :) Dzieciaki są szczęśliwe, ciepłofutrzaste psiaki również (obserwujący mój profil na Instagramie znają szczegóły ;)) Od soboty dzień w dzień jeździmy na sankach, jabłuszkach, rzucamy się śnieżkami i lepimy bałwanopodobne stwory. Narty już też były, a lodowisko na Narodowym (gdyby nie zabójczo drogie) odwiedzalibyśmy co parę dni – Li pokochała jazdę na foczce i przy pingwinkach :)

A skoro śniegu będzie jeszcze u nas dostatek pomyślałam, że warto rozszerzyć swoje horyzonty i poszukać nowych pomysłów w co się bawić zimą. Sama zobacz co fajnego wyszperałam:

SZUKANIE SKARBÓW W ŚNIEGU

Możesz wykorzystać do zabawy małe zabawki i zakopać je w zaspach, albo przygotować z barwników spożywczych lub mrożonego soku takie niby klejnociki czy po prostu kostki lodu, dać dziecku łopatkę i godzinka z głowy ;)
Outdoor_Winter_Kids_Activity

 

ŚNIEŻNE RZEŹBY

Przy tej opcji konieczne już będzie wcześniejsze przygotowanie kolorowych kostek lodu. Ale gdy już wyjdziecie na zewnątrz to hulaj kreatywna duszo :)

IMG_3345

FARBA DO ŚNIEGU

Barwniki spożywcze, woda i pojemnik po sprayu do szyb :) Banalnie prosta farba, która nie zatruwając środowiska przyniesie masę frajdy już 2 latkowi :)

sp5

KRAINY LODU MALOWANIE

Jak już mamy farby gotowe, to do dzieła :) Co powiecie na taką banalnie prostą śnieżynkę Elsy?

MULTIKOLOROWE SOPLE

To może nie jest aktywność dla zupełnych maluchów, ale już 5 latek będzie miał niezłą zabawę :) Frajda i nauka w jednym. Pełen instruktaż TUTAJ.

Creating-Colorful-Icicles1-425x614

RZUCANIE ŚNIEŻKAMI DO POLA

1fb65dcfa9b37e25e8b327e572bbe779

IGLOO

Wystarczy jakaś sztywna deska aby podtrzymywała całą konstrukcję okienną plus plastikowe koło do zjeżdżania i dużo chęci do lepienia ścian :) jak zbudować igloo  jak zbudować igloo 

build-an-igloo-instructions-

LODOWE KARMNIKI

Do przygotowania w domu, ale jak już je dzieciaki wywieszą na drzewach czy na balkonie, to okoliczne ptaki będą miały ubaw :)

birdringfinal

ZIMOWE ORNAMENTY

Daj dziecku miseczki i niech pozbiera podwórkowe skarby, zaleje wodą i na drugi dzień sprawdzi co wyszło :)

0-Ice-Decorations

MROŻONE LAMPIONY zabawa na śniegu 

Jeszcze jeden patent na mrożone dzieła: śnieżny lampion :) Genialna opcja do ozdoby ogrodu czy tarasu na romantyczny wieczór :)

zabawa na śniegu

 

I na koniec mój faworyt:

LODOWE KRĘGLE zabawa na śniegu 

Do dużych balonów na wodę wlewasz odpowiednią ilość wody wraz z kilkoma kroplami barwnika spożywczego, wkładasz do zamrażalnika albo na dwór na noc, a potem na dworze przekuwasz balonik i marmurkowe kule gotowe :D

zabawa na śniegu

(każde zdjęcie jest podlinkowane ze swoim źródłem)

Ach, i może jeszcze to: zabawa na śniegu zabawa na śniegu zabawa na śniegu

ŚNIEŻNA RESTAURACJA – jeśli masz ogródek to opcja w sam raz dla Ciebie. Zorganizuj dzieciom talerzyki, kubeczki etc. i niech się bawią do woli na świeżym powietrzu w klientów i kelnerów serwujących ulepione ze śniegu i gałązek hamburgery czy pizze :)

ANIOŁKI / ORZEŁKI 

ZBUDUJCIE FORT ALBO LABIRYNT – jeśli oczywiście macie aż tyle śniegu wokół :)

RZUT DO DRZEWA / TARCZY – można zrobić tarczę z kartonu z 3 kolorowymi okręgami i przywiesiwszy ją na drzewie czy ścianie, celować śnieżkami w dziesiątkę :)

Jestem ciekawa w co Wy się bawicie, gdy idziesz z maluchami zimą na dwór?

 

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
DIY: SŁOIK PIĘKNYCH CHWIL

Zawsze na koniec roku każdy z nas (no prawie każdy) siada przy choince i duma co też fajnego zdarzyło się

Zamknij