BALONIKI SENSORYCZNE – na rozładowanie emocji

Uwielbiam te chwile, kiedy udaje mi się wnieść do życia dziewczynek symbole z mojego dzieciństwa. Rysowane kreskówki Disneya, piosenki Majki Jeżowskiej, smak kaszki manny z cynamonem na kolację czy specjalne dla niemowląt i małych dzieci soki i nektary Bobo Frut, które rozpoznam po smaku nawet z zamkniętymi oczami, a które teraz są ulubionymi sokami moich córek.

Pamiętasz piłkę zgniotkę sprzed lat? Ja ją nawet do niedawna wykorzystywałam z córkami w ramach rozładowywania złych emocji.

Wczoraj poszłam krok dalej i w ramach pomysłów do akcji Z miłości do smaków dzieciństwa zrobiłyśmy z dziewczynkami zestaw baloników sensorycznych z wykorzystaniem mąki, ryżu, fasoli, kasz, soczewicy i cukru.

Przygotowanie tych balonów to atrakcyjna aktywność sama w sobie plus można je później długo wykorzystywać do rozładowywania emocji właśnie czy różnych ćwiczeń.

POTRZEBNE BĘDĄ:

– balony

– kasze / cukier / mąka / groch / fasola/ woda – co kolwiek co masz dostępne pod ręką i ma różną teksturę

– materiały do ewentualnego ozdobienia balonów (np. pisaki, pompony, włóczka)

 

KROK 1.

Napełnij każdy z balonów wybranym składnikiem. Najłatwiej będzie to zrobić używając lejka.

KROK 2.

Po napełnieniu, wystarczy baloniki związać i gotowe – można je już ugniatać do woli.

Jeśli tylko dzieci będą miały ochotę to mogą śmiało pokombinować jak je kreatywnie ozdobić.

Lidka wybrała malowanie  emocji i pomponowe art deco ;)

 

Takie baloniki sensoryczne to idealna zabawka DIY, którą starsze rodzeństwo może zrobić dla młodszego – nawet rocznego szkraba:)


Jeśli masz ochotę zrobić ze swoim maluchem takie baloniki (koniecznie podzieli się fotkami w komentarzu:)), to nie dość, że sprawisz mu ogromną frajdę, to jeszcze podejmując się tego kreatywnego wyzwania, masz możliwość wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Bobo Frut i wygrania jednego z kilku zestawów zdrowych pyszności dla malucha.

Szczegóły konkursu >>>TUTAJ<<< a regulamin >>>TUTAJ<<<.


 
Przeczytaj poprzedni wpis:
MYJĄCA CIASTOLINA – DIY

Jeśli twoje dziecko nie rozstawałoby się przez cały dzień z ukochaną ciastoliną i chciałoby ją nawet zabrać ze sobą do

Zamknij