CHOINKA DLA MALUCHA – ZABAWA SENSORYCZNA

Od kiedy zaczynasz czuć ducha świąt?

Od pierwszego Last Christmas w radio?

Od sklepowych dekoracji?

Czy może od wielkiego dorocznego sprzątania i rodzinnego pieczenia pierników?

U nas wszystko powyższe składa się w zasadzie w jedno (wspaniale, że w tym roku śnieg nas przy okazji uraczył wzmacniając atmosferę :)). Jednak najbardziej świąteczną atmosferę od kilku lat tworzy u nas organizowanie Szlachetnej Paczki i robienie prezentów dla dzieciaczków, których marzeń nie ma kto spełniać.

Tak było też i tym razem gdy już po wysprzątaniu całego domu, wytarganiu z szafy dorocznych świątecznych ozdób i światełek, zabraliśmy się z pzryjaciółmi za organizowanie paczek i wywieźliśmy z domu towarowe wózki pełne świątecznych prezentów.

Od razu poczuliśmy bajkową magię świąt i teraz tylko jesteśmy strasznie ciekawi wyrazu twarzy dzieciaków, jak rozpakują od dawna wymarzone prezenty :)

Dodatkowo jestem strasznie dumna z dziewczynek, które widząc całą stertę zabawek, lalek Barbie i innych dziecięcych cudowności, nie mówiły, że chcą to czy tamto, tylko dzielnie pomagały nam pakować paczki :)

Mam też wrażenie, że dzięki uświadamianiu nawet takich przedszkolaków o tym, że są na świecie ludzie którym możemy pomóc i sprawić, że choć przez chwilę będą szczęśliwie, daje pewną wrażliwość, której nie sposób innaczej pojąć. Bardziej też jakby zaczynają doceniać to co mają i to szanować.

Co roku też standardowo po przekazywaniu paczek zabieram się z dziewczynkami za robienie domowych ozdób świątecznych i wymyślanie zabaw tematycznych :)

Tym bardziej, że obie mają w grudniu urodziny, więc zabawy są jak znalazł na zimowe kinder party :)

W weekend dziewczynki zamarzyły sobie, że chciałyby mieć w swoim pokoju choinkę i móc zrobić na nią ozdoby. Jakkolwiek z wielką chęcią wstawiłabym im dwu metrową jodłę kaukaską, to nijak nie chce się ona u nich zmieścić. Jako matka polka wymyśliłam zatem, że zrobimy choinkę z papieru i udekorujemy ją filcowymi ozdobami, żeby przy okazji Dianka mogła aktywnie uczestniczyć w zabawie :)

CZEGO POTRZEBA: 

  • zielonego brystolu A1
  • różnokolorowego filcu
  • nożyczek, nitki
  • gumek samoprzylepnych lub taśmy dwustronnej
  • w opcji z ozdobami z papieru przydatne będą dziurkacze ozdobne i kolorowe kartki

 

KROK 1.

Z brystolu wytnij choinkę i przyklej ją na ścianę, szafę lub drzwi. Im większa choinka tym więcej zabawy :)

Z filcu wytnij wybrane kształy ozdób choinkowych i je zszyj jeśli widzisz taką potrzebę.

Li zadecydowała, że na początek zrobimy filcowe jabłuszka świąteczne.

Gdy pierwsze jabłka były już gotowe poszłyśmy dalej i zrobiłyśmy kolejne owoce, a nawet marchewkę z miłości do smaków dzieciństwa :)

Najfajniejsze w tym całym przygotowaniu choinki i ozdób było to, że Li zapragnęła nauczyć się szyć i sama zszywała poszczególne elementy :)

Żeby ozdoby były różnorodne wyjęłyśmy też z szuflady nasze najbardziej świąteczne dziurkacze ozdobne i przy pomocy małej Dianki zaczęłyśmy wykrajać z kolorowego bloku technicznego różne wzory.

KROK 2.

Teraz wystarczy już tylko przyozdobić choinkę przygotowanymi ozdobami na gumkę samoprzylepną, którą dodatkowo dziecko musi samo oderwać i paluszkami sprawnie uformować.
A teraz mam dla Ciebie kolejne kreatywne wyzwanie z miłości do smaków dzieciństwa:

Wystarczy, że wykonasz z dzieckiem choinkowe ozdoby lub też wymyślisz kreatywną, świąteczną zabawę dla maluszka i podzielisz się nią na funpage’u Bobo Frut.

Do wygrania świąteczne zestawy pyszności od Bobo Frut plus satysfakcja wielka ze kreatywnie wspólnie spędzonego czasu z dzieckiem :)

Szczegóły konkursu >>>TUTAJ<<< a regulamin dostępny >>>TUTAJ<<<.


Przeczytaj poprzedni wpis:
JAK ZROBIĆ PEELING ANTYCELLULITOWY

Standardowe kosmetyki drogeryjne zawierają często szkodliwe składniki, jak formaldehydy, parabeny, SLSy czy pochodne ropy naftowej. Ostatnio rozmawiałam z ojcem znajomego,

Zamknij