JAKIE CUDA MOŻNA ZROBIĆ Z BUTELKI

Arek ostatnio wkurza się na mnie, że chomikuję różności i zawalam tylko szafy. Ja oczywiście jestem przekonana, że mogą się kiedyś przydać. On zaś nie widzi kompletnie powodu, żeby trzymać w szafie rolki po ręcznikach papierowych, urocze małe pudełeczka czy fikuśne słoiczki.

Ja je prędzej czy później zawsze do czegoś wykorzystuję, lecz mój kochany mąż nie trawi tego etapu tymczasowej ich bezużyteczności ;)

Postanowiłam zmniejszyć nieco jego irytację przemieniając kilka butelek Bobo Frut w kolorowe pojemniki na długopisy :)

Lidka jak zawsze, gdy na tapecie jest temat malowania i brudzenia wszystkiego wokół farbą, była zachwycona pomysłem i sama zabrała się za jego wykonanie, ciągle mnie popędzając:

  • Mamooo, kiedy już możemy zacząć malować? 

(a ja uwijałam się jak w ukropie biegając z brystolem i ręcznikami, co by mi plakatówka na nowiutkie białe krzesła i stół nie skapnęła;)).

Zwykle do malowania słoików używałam farby w sprayu, jednak wszystkie puszki mi się skończyły i już nie chciałam przekombinowywać, więc do malowania od zewnątrz wykorzystałam zwykłe farbki akrylowe.

 

CZEGO POTRZEBUJESZ:co zrobić ze słoika diy

  • kilku butelek po soczkach Bobo Frut
  • farb – akrylowych, plakatowych lub w sprayu (z tymi pójdzie Ci najszybciej i uzyskasz idealnie gładką powierzchnię na szkle)
  • pędzla/wałka
  • naklejek w wybranym kształcie

 

Ponieważ nie mogłam się zdecydować czy lepiej pomalować buteleczki od zewnątrz czy od wewnątrz, zrobiłam tak i tak i oba efekty zaraz Ci zaprezentuję :)

MALOWANIE OD ZEWNĄTRZ

KROK 1.

Na początek dokładnie oczyść i wysusz butelki po soczku.

Klej spod naklejki najlepiej zejdzie gdy przez kilka minut namoczysz go w gorącej wodzie z mydlinami.

Następnie w połowie wysokości słoika przyklej wybraną naklejkę i całość zamaluj na wybrany kolor.

co zrobić ze słoika diy-2

co zrobić ze słoika diy-4

co zrobić ze słoika diy-6

co zrobić ze słoika diy-7

KROK 2.

Po wyschnięciu farby delikatnie odklej naklejkę i oczyść ewentualną pozostałość po kleju spod naklejki (najlepiej jest używać niepapierowych naklejek).

W tak przygotowany wazonik możesz włożyć cokolwiek co przyjdzie Ci do głowy: pędzle, kredki czy pisaki.

jak pomalować słoik szkło butelkę do czego użyć butelkę po bobofrucie-2

 

MALOWANIE OD WEWNĄTRZ

Sposób jeszcze prostszy, szybszy i mniej brudzący :)

KROK 1.

Po prostu wlej sporą ilość wybranej farby do butelki, dokładnie zakręć i energicznie wstrząśnij, aby farba dokładnie pokryła wszystkie ścianki butelki. Ja akurat miałam spory zapas zwykłej farby do malowania mebli dziecięcych, ale możesz też użyć plakatówki.

Na koniec nadmiar farby odlej z powrotem do puszki lub wylej.

co zrobić ze słoika diy-8

co zrobić ze słoika diy-9

Możesz pozostawić jednokolorową butelkę lub ją jakoś ozdobić. My decyzją Lidzi przykleiłyśmy gwiazdkę z brokatowej pianki:

jak pomalować słoik szkło butelkę do czego użyć butelkę po bobofrucie-7

 

Jeśli spodobał Ci się pomysł leć z dziećmi do sklepu i działajcie :) Takie butelki będą świetną dekoracją do pokoju malucha i pomogą trochę uporządkować pisaki, długopisy czy pędzle.

A jeśli masz problem z ogarnięciem drobniejszych rzeczy możesz w ten sam sposób użyć słoiczków po obiadkach czy deserkach Gerber.


A teraz rzucam Ci kolejne kreatywne wyzwanie z miłości do smaków dzieciństwa – do wygrania super zestawy soczków i deserków Bobo Frut.

Wystarczy, że puścisz wodze fantazji i sama lub z dzieckiem kreatywnie wykorzystasz butelki po soczkach Bobo Frut, a następnie dodasz zdjęcie swojej butelki na funpage’u marki >>>TUTAJ<<<.

Szczegóły konkursu >>TUTAJ<<, a regulamin >>TUTAJ<<.


Do konkursu możesz też zaprosić koleżanki i razem możecie coś fajnego wykombinować.

Może będzie to świetna okazja, żeby dać dzieciom farby, pędzle i słoiki i mieć przy okazji chwilę spokoju na ciepłą kawę i ploty? :)