FARBA 3D DOMOWEJ ROBOTY

Czy twoje dziecko lubi malować?

A czy lubi eksperymenty?

Zakładam, że dwukrotnie odpowiedziałaś tak, więc czytaj uważnie dalej, bo lada chwila będziesz mogła zaprezentować swojemu szkrabowi rewelacyjny patent na puchatą farbę 3D :)

Farba jest banalnie prosta do wykonania i sprawia ogromną masę radości nie tylko podczas malowania, ale też cała otoczka związana z przygotowywaniem do „eksperymentu”: odmierzanie, mieszanie, dolewanie farby czy w końcu faza dotykania puszystego dzieła sztuki jest baaardzo frajdogenna :)

PRZYGOTUJ

  • piankę do golenia Gillette (ma najtrwalszą konsystencję)
  • klej szkolny (w płynie)
  • farby plakatowe lub barwniki spożywcze
  • woreczki (najlepiej te do zamrażania)
  • nożyczki
  • kartki papieru (najlepiej technicznego)

KROK 1.

Dla uzyskania jednego woreczka danego koloru zmieszaj piankę do golenia z klejem w stosunku mniej więcej 1:1 (trudno wypełnić pianką cały kubek, więc ja dawałam bardziej na oko).

Przy mieszaniu mikstury dodaj kilka kropel barwika spożywczego lub nieco farby plakatowej dla uzyskania odpowiedniego nasycenia.

Czynność powtórz tyle razy ile kolorów chcesz uzyskać.
Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-5

Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-6

Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-7

Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-8

KROK 2.

Z pomocą szpatułki przełóż daną farbę do woreczka (możesz też użyć plastikowej szpicruty, takiej, którą wykorzystujesz do dekoracji tortów), szczelnie go zamknij i natnij minimalnie jeden róg.

UWAGA! Uważaj bardzo, żeby nie naciąć zbyt mocno, co mi się za pierwszym razem zdarzyło i  farba uciekała z woreczka niczym lawa z wybuchającego wulkanu ;)

Być może wygodniej Ci będzie mieszać wszystko od razu w woreczku, z pominięciem miski. My tak zrobiłyśmy drugiego dnia, bo Li tak się spodobało to malowanie, że chciała pokazać swój eksperyment babci i dziadkowi :)

 Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-9

KROK 3.

Malowanie czas zacząć :) Wystarczy ścisnąć woreczek jak przy dekorowaniu ciasta kremem i malować wymyślone wzorki. Ja dla ułatwienia ołówkiem naszkicowałam Li kontury rybki i arbuza, a ona zrobiła resztę :)

Przyjemnej kreacji życzę :)

Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-15

Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-13

Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-10

Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-17

Farba 3D farba puffy co robić z dziećmi co robić z dzieckiem w domu-11

Jeśli spodobał Ci się pomysł, ale nie masz zbyt dużo czasu na eksperymentowanie, możesz po prostu farbki dekoracyjne Puffy.  Są wygodne w użyciu, w wyciskanych tubkach, puchate i termoutwardzalne. Znaczy to tyle, że zwiększają swoją objętość przy wysychaniu i którymi można trwale ozdobić dowolną tkaninę, drewno czy papier :)

mama inspiruje najpopularniejszy blog parentingowy