KUPUJ TO CO NA ALLEGRO ZA <50% CENY

Zauważyłaś, że ostatnio co druga aukcja na Allegro ma w opisie czas wysyłki do 25 dni i lokalizację Chiny lub internet? A nawet jak nie ma, bo co rzetelniejsi sprzedawcy umieszczają w lokalizacji miejscowość zarejestrowania firmy do odsyłania zwrotów, to i tak większość produktów obecnie na Allegro jest ściągana bezpośrednio z Chin. A kupowana właśnie na Aliexpressie :)

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że sama też możesz z łatwością sobie kupić cokolwiek chcesz na Aliexpressie, i to za ułamek ceny z Allegro :) Wystarczy tylko znać kilka podstawowych zasad jak kupować na Aliexpress i czekać na przesyłki :)

Ja na Aliexpress kupuję dziewczynkom przebrania i stroje tematyczne, wszelkiej maści akcesoria papiernicze w stylu kawaii, gadżety do domu i artykuły dekoracyjne. Ciuchy również :)

Gotowa poznać sekret udanych zakupów? No to zaczynamy :)

REJESTRACJA

 1. Wchodzisz na stronę www.aliexpress.com

      2. W lewym górny rogu:

 • ustawiasz język (najlepiej angielski), kraj wysyłki i walutę (ja zwykle mam USD, choć w zależności od kursu, który sprawdzam na www.xe.com, czasem cena może być lepsza gdy przelicza nam np. z EUR lub GBP)
 • klikasz Join Free
 • uzupełniasz dane, klikasz w link aktywacyjny, który dostaniesz na maila i już :)

ZAKUPY 

Jak wiadomo Chińczycy są mistrzami handlu :) Używają tak różnej maści tricków i chwytów marketingowych, że z początku może się wydawać, że trudno się w tym wszystkim połapać. Ale spokojnie. Jest to dziecinnie proste :)

WYSZUKIWANIE

W głównym okienku po środku strony wpisujesz po angielsku frazę kluczową jakiej szukasz.

Np. girls costume princess.

1

Potem wyskakuje Ci strona po wstępnym przefiltrowaniu.

I teraz ważne jest, żeby zaznaczyć opcję Free Shipping i 1 Piece Only.

 • Free Shipping – oznacza, że wysyłka do zadeklarowanego wcześniej przez nas kraju będzie darmowa
 • 1 Piece Only – oznacza, że sprzedawca sprzedaje daną rzecz również indywidualnym osobom, a nie tylko hurtowo.

2
Teraz oferty możesz przefiltrować po najlepiej sprzedających się (Orders), najnowszych, po ocenie sprzedawcy (Seller rating) oraz cenowo. Możesz również ustalić widełki cenowe od-do.

Jak również z lewej strony, w wyborze kategorii kliknąć tylko w tę, która Cię interesuje. Na przykład w tym wypadku w Mother & Kids–> Girls’ Dresses.

jak kupować na aliexpress

Ja zwykle klikam w sortowanie wg Orders. 

I teraz zaczyna się cała zabawa. jak robić zakupy na Aliexpress

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ W WYBORZE OFERTY

 1. Cena – wiadomo, choć czasem naprawdę warto zapłacić ten dolar więcej, ale kupić od solidnego sprzedawcy
 2. Ilość gwiazdek pod zdjęciem oferty – wskazuje to na poziom satysfakcji osób, które wcześniej kupiły ten produkt. Oferty na Aliexpress nie trwają 10 czy 30 dni tak jak na Allegro, tylko o wiele dłużej, więc opinie agregują się często tygodniami, albo nawet miesiącami.
 3. % pozytywnych opinii – jak już klikniesz w daną ofertę, to na samej górze wyświetli Ci się pasek z danymi o danym sprzedawcy:3

Podstawowe zasady

 • nie kupuj od sprzedawcy, który funkcjonuje krócej niż rok i który ma mniej niż 96% pozytywnych opinii. Mnie ta zasada nigdy nie zawiodła i zawsze byłam zadowolona z transakcji :)
 • nie kupuj podróbek, zabawek, kosmetyków i butów

Zwróć też uwagę na bazie ilu ocenionych transakcji u tego sprzedawcy, została naliczona dana ocena. W powyższym przypadku widać to po lewej stronie od tych 5 klejnocików – oznacza to, że ocena 96,5% wynikła z 16 553 komentarzy w ciągu tych dwóch lat aktywności danego sprzedawcy.

Potem przeglądasz ofertę, sprawdzając tabelę rozmiarów jeśli kupujesz ubranie (nie patrz na napisy na metkach, bo są zawsze duuużo zawyżone), zdjęcia oraz najważniejsze – komentarze klientów:

4

5

To po nich tak naprawdę możesz wywnioskować, czy warto kupić od danego sprzedawcy, bo często kupujący do komentarza dołączają zrobione przez siebie zdjęcie produktu po rozpakowaniu :)

Ok, przyjmijmy więc, że wszystko mi się w tej ofercie podoba: jest real foto, sprzedawca ma 96,5% pozytywnych opinii, komentarze też są pochlebne, więc biorę. Klikam dany model sukienki oraz rozmiar. Potrzebuję sukienkę wg polskiej miary na 116 cm, więc zgodnie z zamieszczoną chińską rozmiarówką klikam na size 7.

Generalnie jeśli chodzi o rozmiary dla dzieci, to doszłam do pewnej zależności, która zwykle się sprawdza. Chyba, że sprzedawca podaje dokładne wymiary w cm danego ubranka, to lepiej jest je sprawdzić, ale jeśli nie ma tabeli wymiarów to możesz się posłużyć moją ściągą:

rozm. 2T = 86 jak robić zakupy na Aliexpress jak robić zakupy na Aliexpress jak robić zakupy na Aliexpress

rozm. 3T = 92

rozm. 4T = 98

rozm. 5T = 104

rozm. 6T = 110

rozm. 7T = 116

rozm. 8T = 122

KUPUJEMY: CZYLI BUY NOW

Klikasz Buy Now i zostajesz przekierowana do formularza wysyłki. Wpisujesz swoje dane kontaktowe, potem potwierdzasz raz jeszcze zakup i przechodzisz do płatności :)

6

7

 

I to tyle :) Wystarczy tylko poczekać na przesyłkę :) Ja zwykle czekam jakieś 2-3 tygodnie. Choć przy kupowaniu drobnych rzeczy jak spinki, przepaski do włosów czy artykuły papiernicze, listy przychodzą nawet w ciągu tygodnia, czy dwóch :) Choć zdarzało się, że czekałam miesiąc czy 5 tygodni. Wszystko zależy od sprzedawcy i sezonu.

ZAGUBIONA PRZESYŁKA? 

Każdy zakupiony na Aliexpress przedmiot ma gwarancję dostarczenia w ciągu 60 dni od zakupu. Jest to widoczne w każdej ofercie pod Return Policy:

9

Cały czas masz podgląd do statusu twojego zamówienia i możesz na bieżąco sprawdzać gdzie dokładnie jest twoja paczka, zarówno na stronie międzynarodowego monitoringu jak i na stronie Poczty Polskiej :)

Jeśli po 60 dniach paczka jakimś cudem nie dojdzie (mi się to raz zdarzyło), przy danym zamówieniu klikasz w Open Dispute i prosisz o Refund. Sprzedawca musi Ci wówczas zwrócić pełną kwotę za daną transakcję. I zawsze zwracają.

To samo jeśli otrzymasz produkt, który jest niezgodny z opisem czy zdjęciami lub jest zniszczony. Wówczas w zależności od stopnia niezgodności towaru z ofertą, również rzetelny sprzedawca (>96% pozytywnych opinii) zwraca pieniążki :) jak robić zakupy na Aliexpress jak robić zakupy na Aliexpress jak robić zakupy na Aliexpress

MOI ULUBIENI SPRZEDAWCY

A na sam koniec zdradzę Ci moich faworytów, od których każde zamówienie przychodzi szybko i jest zgodne ze zdjęciami:

Nie odpowiadam za twoje przesyłki. Powyższy tekst napisałam bazując na moich własnych doświadczeniach. Jeśli masz jakieś pytania, pisz w komentarzu :)