WRZUCASZ 1 GROSZ, A WYCIĄGASZ 667,95 zł

Przyznaj się – czasem masz aż ciężki portfel od tych wszystkich miedziaków.

Kiedyś pamiętam mówiło się, że najlepiej jest je wymienić na “grubsze” w aptece. Albo wrzucać do słoika. A już na pewno trzeba się schylić po każdą groszówkę, jaką się znajdzie na chodniku czy w sklepie.

Jak wiesz z poprzedniego wpisu (SŁOIK PIĘKNYCH CHWIL) jestem dużą entuzjastką własnoręcznych, słoikowych rozwiązań, więc tym razem, wraz z noworocznymi postanowieniami, przygotowałam nam słoik na groszówki. Ale nie byle jaki.

Taki, dzięki któremu po roku, zaczynając tylko od grosika, uzbieramy minimum 667,95 zł :)

Zgodnie z powiedzeniem: jak zarobić, a się nie narobić.

Albo: grosz do grosza, a uzbiera się góra grosza. I na bożonarodzeniowe waciki (tudzież super buciki) będzie ;)

Idea jest prosta: codziennie wrzucasz do słoika o jeden grosz więcej niż dzień wcześniej. Ot wszystko.

Wystarczy jakoś przystroić słoik, zrobić otwór w nakrętce i przykleić wydrukowany poniższy szablon dla przypomnienia celu i strategii :) (plik dostępny też TUTAJ)jak zarobić a się nie narobić jak zarobić a się nie narobić

co dzień grosz więcej

Tak wygląda nasz słoik. Często wrzucamy do niego po prostu wszystkie drobne z kieszeni czy portfela, więc może i więcej się uzbiera, ale te 668 zł to będzie minimum :) skarbonka diy  skarbonka  skarbonka  skarbonka diy

jak zarobić a się nie narobićSŁOIK NA GROSIKI

To jak – masz ochotę bezboleśnie zaoszczędzić na jakiś super prezent na święta? :)

mama inspiruje najpopularniejszy blog parentingowy

 • aneabd

  Kiedyś zbierałam z moim mężem “piątki” do skarbonki. Zawsze wrzucaliśmy jak tylko jakaś nam do portfela wpadła. Po zapełnieniu skarbonki, co prawda trochę to trwało, mieliśmy ponad 2500PLN i kupiliśmy TV :)

 • Angelika Zaremba

  Super pomysł ;-) Podejmuję wyzwanie! :-)

 • Ulinka

  Fajny pomysł, tylko chyba żadna ekspedientka nie ucieszy się jakby chciało się zapłacić za większe zakupy takimi grosikami ;)

  • Oj tam😉 Banki będą musiały przyjąć 😊

   • mamaLenki

    banki niestety często liczą sobie za wymianę takich drobnych… ja dzielę na kilka kupek i odwiedzam żabki i małpki w moim mieście (im zawsze brakuje grosików) :)

   • też dobry sposób :)

Przeczytaj poprzedni wpis:
EKSPERYMENT: SODA POMPUJE BALONIK

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż - a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!" Konfucjusz  Znasz jakieś dziecko, które nie lubiłoby

Zamknij