KLAMERKI SENSORYCZNE DLA 1,5 ROCZNEGO DZIECKA

Siostra ostatnio podrzuciła mi montessoriański pomysł na pobudzenie zdolności sensorycznych Di poprzez ćwiczenie jej paluszków. O ile młoda od pół roku każdego dnia spędza jakąś godzinkę rysując rozmaitymi kredkami, to uważam, że nigdy za wiele ćwiczeń i ciekawostek :) Sprawne paluszki, z mocnymi mięśniami to podstawa formująca zdolności manualne i logopedyczne dziecka w przyszłości.

Ta zabawa jest mega prosta, a zarazem angażująca malucha. Super opcja gdy dziecko wyciąga Ci wszystko z szafek kuchennych, gdy próbujesz jakimś cudem przygotować obiad :) Wyciągasz klamerki, foremkę i już masz 20 minut spokoju :) 

CZEGO POTRZEBA:klamerki sensoryczne mamainspiruje-21

 • foremki do przyczepiania klamerek
 • klamerek

Sis wyczarowała mi z jakiegoś sklepu dwa kolorowe zestawy klamerek o różnej sile nacisku. Założenie jest takie, że jak już dziecko załapie technikę łapania i ściskania klamerek łatwiejszych, można mu potem dać te mocniejsze.

W zasadzie nie ma co opisywać formuły zabawy, bo zdjęcia mówią same za siebie.

Dajesz dziecku klamerki, pokazujesz zasadę łapania i mocowania na foremce i już.klamerki sensoryczne mamainspiruje-2
klamerki sensoryczne mamainspiruje-6

klamerki sensoryczne mamainspiruje-7

klamerki sensoryczne mamainspiruje-8

klamerki sensoryczne mamainspiruje-10

klamerki sensoryczne mamainspiruje-13
klamerki sensoryczne mamainspiruje-18

Jak już wszystko ułożyła miała mega frajdę ze ściągania klamerek :) I tak w kółko :)

klamerki sensoryczne mamainspiruje-20

Ta zabawa świetnie wycisza i uczy skupienia, więc jest też idealną opcją na zajęcie malucha po obiedzie czy przed snem. Spróbuj, na pewno masz w domu klamerki i jakąkolwiek foremkę czy plastikowy pojemnik z cienkim rantem do ich przyczepiania.


 

 

 • Paulina

  Jestem pod ogromnym wrażeniem twoich pomysłów. Córka ma rok, syn 2 lata i 3 miesiące jutro robimy pucholinę, zrobię farbki z jogurtu, a te klamerki to coś co mnie rozbroiło, będzie córa miała zajęcie po śniadaniu.
  DZIĘKUJĘ ZA TWĄ TWÓRCZĄ WYOBRAŹNIĘ

 • Świetny pomysł. Jutro biegnę po klamerki bo foremki mam :)

 • Pingback: USPOKAJAJĄCA LAWENDOWA PIASKOLINA -()

 • mój synek jako malutki roczniak uwielbiał zabawę klamerkami. Zabierał mi pudełko z klamerkami przy każdej dobrej okazji :)

 • Okiem Alexa

  Super! U nas dopiero początek klamerkowych zabaw ale na razie się podoba. Maluch ma dopiero 13,5 miesiąca więc na razie Alex klamerki przyczepia, a Maluch ściąga!

  • Grunt to praca zespołowa :)

   • Okiem Alexa

    To prawda, musimy chyba dokupić klamerek ;p

Przeczytaj poprzedni wpis:
ZAMEK Z ROLEK NA SZYBKO

Zbierałyśmy z Li rolki po papierze i ręcznikach papierowych z myślą, żeby zbudować z nich wysoki, kilkupoziomowy zamek. Jednak to

Zamknij