KLAMERKI SENSORYCZNE DLA 1,5 ROCZNEGO DZIECKA

Siostra ostatnio podrzuciła mi montessoriański pomysł na pobudzenie zdolności sensorycznych Di poprzez ćwiczenie jej paluszków. O ile młoda od pół roku każdego dnia spędza jakąś godzinkę rysując rozmaitymi kredkami, to uważam, że nigdy za wiele ćwiczeń i ciekawostek :) Sprawne paluszki, z mocnymi mięśniami to podstawa formująca zdolności manualne i logopedyczne dziecka w przyszłości.

Ta zabawa jest mega prosta, a zarazem angażująca malucha. Super opcja gdy dziecko wyciąga Ci wszystko z szafek kuchennych, gdy próbujesz jakimś cudem przygotować obiad :) Wyciągasz klamerki, foremkę i już masz 20 minut spokoju :) 

CZEGO POTRZEBA:klamerki sensoryczne mamainspiruje-21

  • foremki do przyczepiania klamerek
  • klamerek

Sis wyczarowała mi z jakiegoś sklepu dwa kolorowe zestawy klamerek o różnej sile nacisku. Założenie jest takie, że jak już dziecko załapie technikę łapania i ściskania klamerek łatwiejszych, można mu potem dać te mocniejsze.

W zasadzie nie ma co opisywać formuły zabawy, bo zdjęcia mówią same za siebie.

Dajesz dziecku klamerki, pokazujesz zasadę łapania i mocowania na foremce i już.klamerki sensoryczne mamainspiruje-2
klamerki sensoryczne mamainspiruje-6

klamerki sensoryczne mamainspiruje-7

klamerki sensoryczne mamainspiruje-8

klamerki sensoryczne mamainspiruje-10

klamerki sensoryczne mamainspiruje-13
klamerki sensoryczne mamainspiruje-18

Jak już wszystko ułożyła miała mega frajdę ze ściągania klamerek :) I tak w kółko :)

klamerki sensoryczne mamainspiruje-20

Ta zabawa świetnie wycisza i uczy skupienia, więc jest też idealną opcją na zajęcie malucha po obiedzie czy przed snem. Spróbuj, na pewno masz w domu klamerki i jakąkolwiek foremkę czy plastikowy pojemnik z cienkim rantem do ich przyczepiania.