MAGIA DISNEYA – NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Z DAWNYCH BAJEK

Dziś w pełnym zachwycie wyszłyśmy z Disney On Ice na warszawskim Torwarze. Było cudownie – widowiskowo, pełna gracji jazda figurowa na lodzie, świetne kostiumy i scenografia. Dzwoneczek z magiczną różdżką, z której wylatywał bajkowy, magiczny pyłek… Mroźne Arendelle z bialutkim, sypiącym śniegiem… A przede wszystkim ta muzyka… Piękna, klasyczna i narracyjna… Ah…

Ja nie wiem jak artyści z Disneya to robią, ale od dziesięcioleci tylko oni potrafią stworzyć prawdziwą bajkę, w której już samo słuchanie muzyki nawet bez słów przenosi widza w magiczną czasoprzestrzeń. Ja osobiście najbardziej cenię klasycznego Disneya, z mnóstwem muzyki klasycznej i rysunkowymi animacjami. Nieco mnie rażą ostatnie cyfrowe bajki, choć Li jako wielka fanka Dr Dosi stanowcza by się tej opinii sprzeciwiła. Jak dla mnie Disney wrócił w wielkim stylu wraz z Krainą Lodu, ale oprócz wszechobecnej ostatnio “Mam tę moc” najbardziej za serce chwytają mnie te klasyki:

ANASTASIA

POCAHONTAS

KRÓL LEW

PINOKIO

TARZAN

HERCULES

ALADYN

[kad_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=sVxUUotm1P4″ ]

 

I na koniec mój hit nad hity z dedykacją dla siostry: Sting i “My funny friend and me” w soundtracku do Nowych Szat Króla. Absolutnie kocham tę piosenkę:

Ah…zasłuchałam się i aż mam dreszcze… Jednak rysunkowe klimaty bardziej przenoszą do magicznego świata… Te powyższe są moimi ulubionymi piosenkami, a jakie są Twoje?

 • mm

  Ja z kolei uwielbiam finałowa piosenkę ze Śpiącej Królewny ‘Obce upon a dream’.
  Jej cover zrobiła ostatnio Lana del Rey do filmu Maleficent.
  Tańczylismy do tego nawet nasz pierwszy taniec😉

 • Iza D- www.nietylkorozowo.pl

  Szkoda, że tego widowiska na lodzie nie ma w Poznaniu :(
  A z piosenek z bajek uwielbiam tę z Króla Lwa, również z Anastazji (melodia jest nieziemska), z Mulan i z Zaplatanych. Wszystkie uwielbiam :)

  • Może za rok będzie :) W ogóle cały dawny Disney to magia :)

 • Zwykła Matka

  Nam się nie udało dotrzeć na żaden wsytep, ale za to piosenka z Herkulesa należy do moich ulubionych :)))))

Przeczytaj poprzedni wpis:
+50 POMYSŁÓW NA ZABAWY Z DREWNIANYCH KLOCKÓW

Kocham drewniane zabawki. Szczególnie polskie, pochodzące z najwyższej jakości polskiego drewna. Prym wiodą oczywiście klocki :) Są takie ponadczasowe, potrafią łączyć

Zamknij