NAJPROSTSZE PISANKI DECOUPAGE

Robiłaś coś kiedyś techniką decoupage? Ja zawsze będąc w Empiku i przechodząc obok półek z materiałami do decoupage’u odnosiłam wrażenie, że jest to kosmicznie skomplikowane. Dziesiątki małych słoiczków, klejów, farb, tajemnych płynów i wiele innych artystycznych rzeczy. Ale zastanawiając się jak w tym roku elegancko przyozdobić pisanki (pomijając oczywiste barwienie jajek barwnikami spożywczymi) postanowiłam poszperać co nieco i wpadłam na filmiki serwisu Inspirello. Genialnie przygotowane i banalnie proste tutoriale skusiły mnie i spróbowałam:)

No i się wkręciłam na maxa :) Takie to przyjemne – wybieranie serwetek, farb, dodatków :) Jeszcze może zbytnio się nie wgryzłam w temat, ale na początek spróbowałam zrobić pisanki używając tylko bazowych produktów. I jak dla mnie wyszły całkiem, całkiem jak na pierwszy raz :)

CZEGO POTRZEBA: 

  • serwetki wielkanocne (tudzież papier do decoupage’u)
  • nożyczki, pędzelek, kijki do szaszłyków
  • klej z werniksem 2w1
  • dowolne farby akrylowe lub plakatowe
  • dowolne dodatki (brokat, cekiny etc.)

 

KROK 1 

Nabij styropianowe jajko na kijek od szaszłyków. Jeśli jajko ma bardzo wypukły szew, zeszlifuj go lekko pilnikiem lub papierem ściernym.

Następnie pomaluj całość białą farbą, żeby powierzchnia była mniej porowata i ładniejsza.

Teraz rozdziel trzy warstwy serwetki. Ostrożnie wytnij potrzebne elementy tylko z wierzchniej warstwy. Lepiej jest wycinać mniejsze elementy, bo potem łatwiej się one przyklejają i nie marszczą.pisankki decoupage-5

pisankki decoupage-6

KROK 2

Używając miękkiego, szerokiego pędzla nanieś klej z werniksem na jajko. Nałóż na ten klej wycięty fragment i lekko pokryj go znowu tym samym klejem.

pisankki decoupage-7

pisankki decoupage-8

KROK 3

Po naklejeniu serwetek teraz przychodzi czas na dowolne ozdabianie pisanki :) Ja zdecydowałam się pomalować dolną część jajka farbami ozdabiając je farbą tekstylną w żelu i cekinami :)

pisankki decoupage-11

pisankki decoupage-12

pisankki decoupage-13

Całość wyszła mi tak:

 

pisankki decoupage-14

pisankki decoupage-15

pisankki decoupage-23

pisankki decoupage-24

pisankki decoupage-25

pisankki decoupage-26

pisankki decoupage-27


Jeśli spodobał Ci się ten pomysł, będzie mi niesamowicie miło jeśli:

udostępnisz go na FACEBOOKU

lub

zostawisz komentarz :)


 
Przeczytaj poprzedni wpis:
MALOWANIE MLEKA

Dzisiejsza śnieżyca za oknem skutecznie zniechęciła nas do przygotowywania ozdób świątecznych, więc tym razem postanowiłyśmy spróbować... pomalować mleko! Li jak

Zamknij