PUDEŁKO SENSORYCZNE DLA NIEMOWLĄT

Jedną z ulubionych zabaw moich dziewczynek jest wyciąganie absolutnie każdego koca, poduszki, szala i apaszki z szafy i organizowanie całego przekroju zabaw: od pokazu mody, po zabawę w indian czy zwykłe artystyczne kreacje.

Do arsenału ulubionych tekstyliów rekwizytowych wpasowują się też idealnie wszelkiej maści wstążki i tasiemki.

I tak, swojego czasu marzyło mi się, aby w pokoju stworzyć prawdziwie scrapbookingowy, artystyczny kącik, w którym każda wstążeczka (a trochę ich mamy) była nawinięta na swoją rolkę i aby w takim ładzie i składzie czekała, aż odpowiedni kawałek zostanie starannie odcięty i wykorzystany w konkretnym celu, nienaruszywszy porządku.

Oczywiście mój plan szlag trafił, gdyż dziewczyny absolutnie kochają bawić się tymi tasiemkami. Robią z nich lonżę i uzdę dla konia, linę ratunkową dla lalek czy tor wyścigowy dla resorówek. Naturalnie kwestia precyzyjnego porządkowania totalnie rozwiniętej i poplątanej wstążki zwykle leży na dalekim miejscu ich późniejszych priorytetów ;)

To zamiłowanie dzieci do wstążek można jednak bardzo fajnie wykorzystać również przy okazji zabawy z niemowlakiem. Ja swojego czasu przygotowywałam dziewczynkom sensoryczne pudełeczka – niespodzianki.

Zaś dziś w ramach Kreatywnego Wyzwania razem z marką Bobo Frut z miłości do smaków dzieciństwa, podpowiem Ci jak takie pudełko wyczarować w kilka chwil, stymulując jednocześnie rozwój sensoryczny dziecka :)

A jeśli do przygotowania  zabawy namówisz starsze rodzeństwo, korzyść będzie jeszcze większa!

 

PRZYGOTUJ:

– pudełko lub papierowy kubeczek / talerzy / sitko / durszlak

– wstążki i tasiemki o różnorodnej teksturze

 

KROK 1.

Jeśli masz do dyspozycji papierowe pudełko, kubek, talerz czy cokolwiek podobnego, zrób w tym dziurki i przedziej przez nie tasiemki, dokładnie zawiązując je na obydwu końcach.

Cokolwiek wybierzesz jako bazę to przeciągania wstążek, pamiętaj, że najlepiej aby był to materiał jak najmniej barwiony.  Jest to istotne w przypadku gdyby dziecko brało zabawkę do buzi.

KROK 2.

Jeśli twoją główną opcją jest durszlak, sitko czy tak jak w moim przypadku wyciskacz do cytryny, po prostu przedziej tasiemki, solidnie zawiązując je na dwóch końcach.

Możesz też zrobić supełki na całej długości wstążek, co z pewnością zainteresuje malucha.

Pudełko sensoryczne to zabawa, która świetnie stymuluje rozwój dziecka.  Małe palce badają różną strukturę użytych materiałów, ich długość, temperaturę, zapach, kolor. Dziecko może też przeciągać wstążki z jednej strony na drugą, analizując swoją sprawczość. Im więcej faktur użyjesz tym bardziej poznawcza będzie funkcja przygotowanej zabawki.


Jeśli masz ochotę zrobić dla swojego brzdąca takie sensoryczne cudeńko, to nie dość, że sprawisz mu ogromną frajdę, to jeszcze podejmując się tego kreatywnego wyzwania, masz możliwość wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Bobo Frut. Możesz w nim wygrać jeden z kilku zestawów zdrowych pyszności dla malucha (lub siebie samej, bo chyba większości z nas smak soków dla dzieci i niemowląt Bobo Frut nieodłącznie kojarzy się ze smakiem dzieciństwa :)

Gdy tylko je wyczarujesz, koniecznie podzieli się fotkami w komentarzu poniżej lub na Facebooku >>>TUTAJ<<<.

Szczegóły konkursu >>>TUTAJ<<<, a regulamin >>>TUTAJ<<<.


Bobo Frut – z miłości do smaku dzieciństwa.