25 POMYSŁÓW W CO SIĘ BAWIĆ Z DZIECKIEM W WAKACJE

Nie wiem jak u Was, ale u nas tak super upalnie się zrobiło, że często jesteśmy tak padnięci, że nie mamy już weny silić się na jakiekolwiek inne zajęcia dla dzieci niż napompowanie im baseniku z wodą czy towarzyszenie im podczas gdy wymyślają sobie kolejne zabawy ;)

A gdyby tak zaproponować maluszkom coś zupełnie nowego? Rzućcie okiem na poniższą listę 25 pomysłów w co się bawić z dzieckiem w wakacje i koniecznie napiszcie, które jeszcze zabawy znacie i lubicie w takie upalne dni :)

1. MALOWANIE FOLIĄ BĄBELKOWĄ

Szczegółowo co i jak opisywałam TUTAJ.

zabawa z folią bąbelkową

2. SADZENIE ROŚLINEK W OGRÓDKU CZY NA BALKONIE

Zajęcie, które kochają już nawet najmłodsze maluchy i w tej postaci mają wreszcie przyzwolenie na dłubanie w ziemi i brudzenie się do woli :) A przy okazji coś pięknego i smacznego może urośnie :)

3. MALOWANIE PIANKĄ DO GOLENIA

Szerzej pisałam o tym TUTAJ.

Malowanie pianką (Kopiowanie)

4. WOJNA NA GĄBKOWE KULE

Bierzemy dowolną gąbkę czy gąbeczki do makijażu, tniemy je na paseczki, pośrodku związujemy i gąbkowe kule gotowe. Teraz wystarczy tylko zamoczyć je w wodzie i letni pocisk jak znalazł :)

 

sponge-balls-summer-kids-craft-2
Thesuburbanmom

5. MALOWANIE CHODNIKÓW KREDĄ WŁASNEJ ROBOTY

Prościutka mikstura, którą można zarówno malować pędzlami jak i sprayem po jakimś detergencie :) Mieszamy w proporcji 1:1 wodę z mąką kukurydzianą, wkraplamy kilka kropli/okruszków barwnika spożywczego i gotowe :)

DIY-Sidewalk-Paint-Creativity
Simpleparent

6. WYŚCIGI MYDEŁEK

Plastikowa rura albo karton wyłożony folią aluminiową + mydełko + mini maszt + woda i mydełkowy wyścig gotowy :) Podobny wyścig można zrobić z mrożonymi kostkami lodu, o których pisałam m.in. TUTAJ.

Przechwytywanie
Iheartnaptime

7. WYKLEJANKI Z KAMYCZKÓW LUB MUSZELEK

Bierzemy talerzyk papierowy, klej w tubce i dowolne pamiątki z wakacji. Wszystko, żeby stworzyć wspaniałe wakacyjne dzieło :)

paper-plate-sand-dollars-step-3
Craftsbyamanda8. PIANKOWE ŁÓDECZKI

Wykorzystujemy piankową rurkę basenową, słomki i pianki do stworzenia takich mini łódeczek i zabawa gotowa :) Nawet dla niemowlaczka.

IMG_2038
Frogsandsnailsandpuppydogtail

9. WODNE OBRAZY

Duży pojemnik, woda plus cokolwiek uda Wam się upolować w ogródku czy na spacerze :)

BANER
Emiliowowarsztatowo

10. WOJNA NA SOCZKI

Mocno barwiące soczki wlewamy do pistoletów na wodę, ubieramy białe koszulki i robimy rodzinną wojnę na soczki :) Ciekawe kto będzie miał bardziej barwną koszulkę :) Najlepsze będą soki z: buraka / granatu / porzeczki / marchewki / jarmużu / aronii. Jak widać nawet wesołe babcie mogą się w to bawić :)

Squirt-Gun-Tie-Dye-Fun-Whole-Family
Thesimpleparent

11. ARBUZOWE KRĘGLE

Buteleczki z wodą napełniamy kolorowym płynem czy napojem, bierzemy malutki arbuz i gramy :)

1b
Dzieciakiwdomu

12. OGRODOWA MYJNIA

Zabawa już bardziej skomplikowana, bo wymaga większego przygotowania. Bierzemy plastikowe rurki (w marketach budowlanych kosztują grosze te najcieńsze) i basenowe gąbki. Łączymy wszystko, żeby stworzyć stabilną konstrukcję i można już wjeżdżać autkami :) Pełen tutorial w linku pod zdjęciem.

Kiddie-Car-Wash_cars1
Momendeavors

13. PIASKOWI POSZUKIWACZE SKARBÓW

Do ogrodowej piaskownicy (lub do zwykłej osiedlowej) wrzucamy zanim dziecko nie będzie patrzyło kilka malutkich zabaweczek (najlepiej jakiś dotąd dziecku nieznanych). Zadanie jest proste: maluszek musi odnaleźć wszystkie skarby :)

Sandbox-Treasure-Hunt-Collage
Desertchicca

14. DORYSOWANKA OWOCOWA

Kawałek płótna czy blogu technicznego, soczyste, mięciutkie owoce i malutki pracowite rączki. Świetna zabawa sensoryczno-artystyczna :)

P1580386
Emiliowowarsztatowo

15. MALOWANIE KAMIENI

Szerzej pisałam o tym TUTAJ.

malowanie kamieni

16. RECYCLINGOWY MINI GOLF

Jeśli mamy w domu plastikowy zestaw do mini golfa, to możemy grę rozszerzyć o nowe stanowiska. Wszystko z plastikowych butelek, rolek po papierze i kartonów po sokach :)

golf5pic
Whitehouseblackshutters

POZOSTAŁE POMYSŁY

  • Gra w łapanie balonów z wodą
  • Wyścigi z jajkiem / piłeczką / małym wodnym balonikiem na łyżce
  • Naszyjnik z muszelek
  • Malowanie…. wodą po chodniku
  • Gra we frisbee / badmingtona / paletki etc.
  • Zawody hula-hoop
  • Skakanie na trampolinie z napełnionymi wodą balonami – ciekawe, kiedy wszystkie pękną :)
  • Wodne wyścigi – każdy ma swój kubełek do napełnienia z jednej strony ogródka, a po przeciwnej stronie drugi kubełek z wodą. W ręku trzymamy ponakuwane kubeczki, którymi jak najszybciej musimy przetransportować uciekającą po rękach wodę; Litry śmiechu gwarantowane :)

 

Wykorzystacie w weekend którąś z tych opcji? Wrzucajcie w komentarzach co byście jeszcze do tego dodali :)