WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI – SALWY ŚMIECHU PRZY ĆWICZENIU JĘZYCZKA

Pamiętacie jak Wasi rodzice męczyli Was, żebyście przestali mówić „lowel” na ukochanego dwukółkowca?

Temat wad wymowy jest w zasadzie ponadczasowy, a nawet powiedziałabym bardziej nasilony, bo dzieciaki mają coraz więcej kontaktu z nowo mową, skrótowcami, oglądają więcej obrazów audiowizualnych etc. etc.

Według naszej Pani logopedki problem wady wymowy dotyka teraz aż 70% przedszkolaczków. Nieraz są to problemy naprawdę poważne, wymagające intensywnej pomocy logopedycznej, ale w przeważającej części to lekkie wady wynikające z niewyćwiczonego języczka. Naturalnie na zajęciach dzieci ćwiczą różne głoski grając w gry logopedyczne, powtarzając wierszyki czy ćwiczenia typu „idzie języczek na spacerek”. Ale te pół godzinki tygodniowo to często za mało i zajęcia u logopedy ciągną się wtedy w nieskończoność. My za namową naszej Pani Paulinki, staraliśmy się ćwiczyć języczek w domu powtarzając materiały z zajęć. I to przy różnych okazjach, tak żeby było naturalnie, bez oficjalnego przysiadania do ćwiczeń. Ale wychodziło różnie. Do czasu.

Bo odkąd miesiąc temu w księgarni dorwałam świetną pozycję WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI – czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci to Li aż sama woła: Mamusiu, poćwiczymy języczek? 

Rymowanki w tej książeczce są naprawdę świetnie skomponowane i wesoło zobrazowane. Całość jest podzielona na 3 części:

  • od 4 lat
  • od 5 lat
  • rymowanki dla chojraków

 

Wszystko fajnie dostosowane do wieku dziecka i zainteresowań. Śmieszne, jasne i kolorowe ilustracje, notki zwracające uwagę na poszczególne trudności i zobrazowane pojedyncze głoski dla podkreślenia ćwiczenia. Większość wierszyków jest tak absurdalna, że po wypowiedzeniu wywołuje salwy śmiechu, więc idealnie łączymy naukę z zabawą :)

 

Li tak polubiła tę książeczkę, że bardzo często przed czytaniem normalnych bajeczek na dobranoc chce jeszcze w łóżku poćwiczyć niektóre wierszyki.

Poniżej fotki jej ulubionych:

 

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-2

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-3

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-4

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-5

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-6

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-7

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-8

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-9

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-10

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-11

A Tu już wierszyki dla chojraków :) Nieźle samemu można sobie język połamać :)

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-12

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-13

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE_-14

W ramach promocji szkolnych w Matrasie widzę, że mają promocję -20% na wszystko ze szkołą związane i możecie te WIERSZYKI ĆWICZĄCE JĘZYKI… tam kupić za 22,43 zł. Albo w Empiku za 27,49 zł.

Książka zdecydowanie warta polecenia, nawet dla samego śmiechu i funu podczas powtarzania za rodzicem :) My większość tych rymowanek znamy już na pamięć i czasem nawet na spacerze czy na huśtawce sobie je powtarzamy, a nawet wymyślamy nowe podobne :)