YOGO ZWIERZAKI

Ostatnio kupiliśmy na totalnym spontanie bilety do włoskiej Apulii (kupno w środę wieczorem, wylot w sobotę rano, powrót we wtorek :))

Jeśli obserwujesz nasz profil na Instagramie, to znasz temat :) Białe klify, pyszna pizza, lody, miasta wykute w skałach, plaże i gigantyczne jaskinie totalnie nas zauroczyły :)

Niebawem wrzucę wpis z podpowiedziami jak za grosze zorganizować taki weekend.

Tymczasem… choć zabraliśmy ze sobą tylko bagaż podręczny, to jak zawsze do samolotu spakowałam dziewczynkom (oprócz mineralnej oczywiście) musiki w tubkach jakby znudziło im się sączenie wody podczas startu i lądowania. Lub gdyby zgłodniały na pokładzie.

Co ciekawe – kontrola bezpieczeństwa bez problemu puszcza napoje i posiłki gdy podróżujemy z dziećmi. Ostatnio przeszliśmy przez bramki z dwu-litrową wodą mineralną. Co dało nam co najmniej 20 zł lotniskowych oszczędności :)

Zwykle biorę musy owocowe, ale teraz zakupiłam już zapas deserków mleczno – owocowych Nestle Yogolino, które Diance ostatnio bardzo zasmakowały. A teraz, po powrocie, wymyśliłam dla Ciebie podpowiedź jaką pracę plastyczną można wyczarować z tubek po takim Yogolino:)

CZEGO POTRZEBA:

  • kartek / kleju / wybranych ozdób do pracy
  • tubek po deserkach
  • wyobraźni

 

Wystarczy, że wytniesz wybrany kształt z dwóch w miarę sztywnych kartek, ozdobisz je i skleisz od środka, wsuwając do środka tubkę po deserku.

Ponieważ najpierw robiliśmy wieloryba, Li wyszperała druciki kreatywne do przedziania przez otworki w zakrętce, bo nie wyobrażała sobie jak wieloryb może być przedstawiony bez imitacji wodnej fontanny:

Potem przyszła kolej na cukierkowego ćwirka:

My zrobiłyśmy pracę typowo recyclingową, po zjedzonych deserkach.

Ale można też fantazyjnie przyozdobić pełne tubki, żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić dziecku przekąskę.

Polecam do tego celu kartki filcowe lub piankowe. Możesz też owinąć tubkę tasiemką (a najlepiej kilkoma i o różnej fakturze), żeby dziecko miało zabawę sensoryczną przy okazji posiłku :) Ale możesz też wydrukować szablony dostępne na stronie Zdrowy Start w Przyszłość i dać je dziecku do samodzielnego układania :)

Jak coś Ci się uda z dzieckiem stworzyć, koniecznie wrzuć fotkę w komentarzu poniżej lub na Facebooku :)

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
4 POMYSŁY NA RODZINNE ODCISKI

Jeśli twoje dziecko też uwielbia malowanie farbą, a jeszcze bardziej lubi gdy może nią malować palcami czy stopami, to ten

Zamknij