LEGO MANDALA DLA DWULATKA

Choć wydaje się, że jesienna szaruga spowiła naszą codzienność, to już samo przebywanie w wypełnionym kolorami świecie dzieci pozwala zdystansować się od mglistej i wilgotnej pogody.

Na dziś przygotowałam dla Was pomysł czym zająć 2-latka.

Jak zawsze z pomocą idą niezawodne Lego. Pamiętam, że bardzo Wam się spodobał pomysł Matematyki z Lego dla przedszkolaka, więc teraz proponuję nieco prostszą opcję dla młodszych dzieci.

NAUKA KOLORÓW

Przygotuj kilka kartek w różnych kolorach i po garści odpowiadających kolorystycznie klocków.

W najprostszej wersji dziecko może po prostu kłaść klocki na odpowiadającej ich kolorowi kartce.

Jeśli dziecko opanuje dopasowywanie kolorów, możesz podnieść nieco level, odrysowując kształty poszczególnych klocków, żeby utworzyły jakąś formę, np. literę.

 lego mandala sensoryka z lego

lego mandala sensoryka z lego-2

lego mandala sensoryka z lego-3

lego mandala sensoryka z lego-4

lego mandala sensoryka z lego-5

NAUKA KSZTAŁTÓW

Jeśli nie zależy Ci na nauce kolorów, możesz po prostu odrysować kształty klocków, tak żeby w całości uformować jakiś kształt. U nas na początek było to serce, słońce i kwiat. Dziecko musi dobrać właściwy klocek do odrysowanego pola.

lego mandala sensoryka z lego1-2

Choć ja przygotowywałam zabawę dla Dianki, to dla starszego dziecka warto poeksperymentować z różnymi kształtami. Do stworzenia szablonu wykorzystaj nie tylko standardowe klocki konstrukcyjne, ale też inne jakie macie w pudle :)

Możesz też po prostu podpowiedzieć dziecku, żeby samodzielnie stworzyło swoją mandalę z Lego. Li na początek zrobiła takiego kwiatka:

lego mandala sensoryka z lego1-


A jeśli szukasz dalszych inspiracji do czego można wykorzystać Lego zajrzyj na nasz profil na Pintereście lub przeczytaj naszą relację z wycieczki do Legolandu z mega konstrukcjami i podpowiedziami :)


 

Przeczytaj poprzedni wpis:
PLASTYCZNE JABŁUSZKA

Sezon jabłkowo-orzechowy w pełni, a ja w notesie skrzętnie zapisuję kolejne pomysły na zabawy i prace bazujące na jabłkowych motywach

Zamknij